Laser frakcyjny CO2

To najskuteczniejsze i dające spektakularne rezultaty urządzenie stosowane w medycynie estetycznej. 

Zabiegi z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2 pozwalają na poprawę kondycji skóry poprzez wygładzenie zmarszczek, zwiększenie  napięcia, likwidację przebarwień, blizn potrądzikowych, zmian posłonecznych, poszerzonych porów.  Przy jego pomocy leczy się przerośnięte blizny pourazowe, pooperacyjne i oparzeniowe oraz skutecznie redukuje rozstępy. 

Mechanizm działania
Wiązka laserowa w sposób kontrolowany uszkadza skórę powodując wytworzenie licznych kolumn ablacyjnych. Kolumny ablacyjne to miejsca w których światło lasera wnika w głąb skóry powodując odparowanie wody (ablację) uszkadzając termicznie komórki skóry właściwej i naskórka. Powoduje to uruchomienie procesów naprawczych prowadzących do przebudowania (remodelingu) skóry właściwej poprzez stymulację produkcji nowego kolagenu dzięki czemu staje się ona bardziej elastyczna i napięta. Nowo wytworzony naskórek jest gładki, pozbawiony przebarwień, porów i zmian posłonecznych. Kolumny ablacyjne stanowią od 7 do 20% powierzchni poddanej zabiegowi. Miejsca uszkodzeń poprzedzielane są zdrową tkanką co znacznie zwiększa bezpieczeństwo i skraca czas gojenia  po zabiegu.  

Zastosowanie

Przebieg zabiegu.
Wiązka laserowa rozprowadzana jest po polu zabiegowym przy pomocy specjalnego skanera, umożliwiającego precyzyjne i równomierne tworzenie punktów ablacji, przy zachowaniu maksymalnego komfortu dla pacjenta. Wcześniej obszar ten jest znieczulany powierzchownie. Pacjent może odczuwać niewielkie ukłucia.
W pierwszej dobie po zabiegu odczuwalny jest świąd i pieczenie. Skóra jest zaczerwieniona i nico obrzęknięta. Proces złuszczania i gojenia trwa do 6 -7 dni. Stosowanie w tym okresie specjalnych kosmetyków znacznie zmniejsza dolegliwości i skraca czas gojenia. W celu osiągnięci najlepszych rezultatów zabieg należy powtórzyć 2 – 3 razy w jednomiesięcznych odstępach.

Rezultaty:
Wytworzenie nowego kolagenu skutkuje znacznym zagęszczeniem skóry, poprawą jej grubości, napięcia i elastyczności. Przekłada się na wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie rysów, poprawę napięcia skóry (twarzy, ramion, brzuch i innych okolic). Regeneracja naskórka powoduje redukcję przebarwień, spłycenie blizn potrądzikowych i porów, likwidacją tzw. plam starczych, zmian posłonecznych.
Zastosowanie lasera na przerośnięte blizny i rozstępy powoduje trwałe ich zmniejszenie. 

         

Środki ostrożności

Po zabiegach z użyciem lasera frakcyjnego CO2 należy stosować filtry przeciwsłoneczne. 

Powikłania
Nie zanotowano trwałych powikłań po zastosowaniu lasera frakcyjnego. Po zabiegu mogą pojawić się przejściwe  przebarwienia pozapalne, nadkażenia bakteryjne i wirusowe.

Przeciwwskazania: